Podczas ostatniego dnia wycieczki (06.07.2023), wycieczkowicze uczestniczyli w aktywnościach historyczno-rekreacyjnych podczas spaceru przez Warszawę i Łazienki Królewskie.
Po zjedzeniu pożywnego śniadania oraz wykwaterowaniu z hotelu, wycieczka skierowała się w stronę Łazienek Królewskich. Po drodze uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć Pomnik Umschlagplatz znajdujący się w Warszawie przy ulicy Stawki, na terenie dawnego placu przeładunkowego, skąd w latach 1942–1943 Niemcy wywieźli do obozu zagłady w Treblince oraz obozów w dystrykcie lubelskim ponad 300 tysięcy Żydów z warszawskiego getta.
Następnie wycieczka dotarła do Łazienek Królewskich, gdzie studenci pod przewodnictwem opiekunów wycieczki prowadzili rozmowy na tematy okołoprawnicze oraz dywagowali na temat historii Warszawy oraz zwiedzonych podczas całej wycieczki miejsc.
Odwiedzona została kawiarnia „Niepodległa”, gdzie uczestnicy posilili się oraz wypili orzeźwiające napoje.
Wycieczka dotarła także do Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich.
Po zrealizowaniu zamierzonych punktów programu, wycieczka powolnym i spokojnym krokiem dostała się na dworzec Warszawy Gdańskiej, skąd pożegnana została Warszawa, a po trzygodzinnej podróży pociągiem ponownie został powitany Kraków.
Wycieczka z sukcesem i terminowo zrealizowała wszystkie plany i punkty programu.
Koło naukowe Schola Legem pragnie podziękować wszystkim uczestnikom wycieczki za obecność, opiekunom za nieopisaną pomoc w realizacji planu wycieczki oraz zaprzyjaźnionemu kołu naukowemu Prawa Cywilnego oraz Handlowego za współudział w projekcie.
Opiekuni wycieczki: dr Władysław Pęksa, mgr Paweł Dyrduł
Koordynator wycieczki: Krzysztof Zbigniew Zieliński